Aktualności O bibliotece Nowości Lektury online Konkursy - regulaminy

Konkursy - regulaminy

Konkurs "Przetwory literackie" - książka w słoiku

Regulamin szkolnego konkursu plastyczno – literackiego „Przetwory literackie” – książka w słoiku

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach.

2. Cele konkursu:

- popularyzacja książki i czytelnictwa

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- umożliwienie uczniom działań twórczych i zaprezentowania ich innym

3. Zasady konkursu

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII SP nr 4 w Wadowicach

- Praca konkursowa „Przetwory literackie” – książka w słoiku polega na wykonaniu słoika, w którym w sposób dekoracyjny umieszczone zostaną rekwizyty nawiązujące do tytułu i treści wybranej lektury, baśni, bajki, legendy lub znanego wiersza. Zawartość słoika powinny stanowić przedmioty, które kojarzą się z wybranym utworem. Można wykorzystać gotowe rekwizyty (np. figurki, zabawki) lub wykonać je własnoręcznie (np. z plasteliny, modeliny, papieru itp.).

- Komisja konkursowa oceni prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość oraz estetykę wykonania

- Prace laureatów zostaną wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej

- Wykonane słoiki należy przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 3.11.2023 r. Do słoika proszę przywiązać karteczkę z danymi:  tytuł wybranego utworu literackiego, imię i nazwisko ucznia, klasa